Over LETS Amersfoort

LETS Amersfoort is opgericht in 1995 en bestaat uit een groep mensen die in en rond Amersfoort wonen. De leden ruilen diensten en goederen met elkaar. Om het ruilen gemakkelijk te maken, maakt men gebruik van ruileenheden, net zoals dat vroeger gebeurde met steentjes of schelpen en dit in de huidige, primaire economie gebeurt met geld. Door aan elke dienst of goed een hoeveelheid ruileenheden te verbinden, hoeft het ruilen niet gelijktijdig plaats te vinden. Iemand kan een aantal mensen vragen om te helpen met het schilderen van een kamer, terwijl hij/zij pas enkele weken later een keer in de tuin helpt bij iemand anders.

Binnen LETS-Amersfoort maken we gebruik van de ruileenheid kiezels. Transacties en tegoeden worden centraal geadministreerd.

Er is gekozen voor de naam kiezel omdat Amersfoort ook wel keistad word genoemd, dit vanwege de kei die in Amersfoort is gevonden als gevolg van de vorming van de Utrechtse heuvelrug in de ijstijd. Keien zijn niet zo handzaam, kiezels wel, daarom vinden we de kiezel een mooi symbool voor de ruileenheid van LETS Amersfoort.

Bij fysieke schelpen, steentjes of andere eenheden als ruilmiddel kun je alleen een positief aantal hebben. Bij LETS zijn de ruileenheden echter niet fysiek en kun je zowel over een positief als over een negatief aantal kiezels beschikken.

Iedereen die lid wordt van LETS Amersfoort start met 0 kiezels. Als je diensten en/of goederen hebt afgenomen, dan betaal je daarvoor een hoeveelheid kiezels aan diegene van wie je dat hebt afgenomen. Als je diensten en/of goederen aan een ander verleent, dan ontvang je kiezels. Iemand die `in de min' staat heeft meer diensten en/of goederen afgenomen dan geleverd. Iemand die `in de plus' staat, heeft per saldo meer gegeven dan ontvangen.

Er is geen rente voor `in de min' of `in de plus' staan.

LETS Amersfoort is niet ingeschreven als een officiële vereniging maar is wel georganiseerd als een vereniging en gedraagt zich ook zo.

Er is een of twee keer per jaar een algemene ledenvergadering en er is een verenigingsblad dat periodiek uitkomt.

Daarnaast zijn er binnen LETS Amersfoort verschillende groepen actief, waaronder de coördinatiegroep, de kiezel-, financiële en ledenadministratie, de redactie , de postbezorging, de inpraatgroep, sociale aktiviteiten en conflictbemiddeling.


Belangrijke data en evenementen


Kiezelcheques op ? Download hier nieuwe om uit te printen !
Niet ingelogd